Orion

Hudobná skupina ORION

Hudobná skupina Orion vznikla koncom 70.tych rokov minulého storočia. Mladí hudobný nadšenci v tenegerskom veku začínali spolu skúšať tak, ako väčšina ich rovesníkov.

Malé priestory v pivniciach, vybavenie minimálne, zapožičané nástroje, ale  za to obrovská chuť a nadšenie produkovať hudbu. Najväčšími idolmi v tej dobe boli skupiny ako Katapult, Olympic, Elán, zo zahraničných Beatles, Roling Stones, AC/DC, Nazareth a mnoho iných.

Dostať sa v tej dobe k nahrávkam skupín zo zahraničia nebolo vôbec ľahké, no skúšali sa zahrýznúť do všetkého, čo prišlo pod ruku.

Skupina začínala pôvodne v zostave, kde na sólo gitare hral Janko Kučera, ktorý bol zároveň aj kapelníkom, doprovodnú gitaru a spev obsadil Paľo Bukovinský, na basgitaru hral Vlasto Slováček a za bicie sa posadil Julo Oberta, ktorého neskôr vystriedal Jožo Adame.

V tomto zložení si vytvorili slušný repertoár piesni z našej, ale i zahraničnej tvorby. Odohrali spolu i niekoľko menších akcii, až prišiel nástup jednotlivých členov na základnú vojenskú službu a tak kapela na jar r. 1982 zanikla.

Po vojenčine  jej členovia účinkovali v rôznych iných zoskupeniach, ale v pôvodnej zostave sa už nikdy nestretli.

Až na jar 2007 po dlhých 25.tich rokoch sa dali opäť dohromady, aby sa tak pripravili na 1. ročník festivalu, ktorý sa v našej obci poriadal pod názvom „ Legendy fest Strečno 2007“

Od vtedy sa už každoročne stretávajú na skúškach a pripravujú repertoár na ďalšie ročníky tohto festivalu.

Navyše rozšírili svoje rady, keď klávesy obsadila Ľubka Kučerová, spevu sa ujali Pišta Piala, Malka Kučerová a Peťa Pialová.

Kapela tak nabrala viac na razantnosti, aby mohla zabaviť čo najširší okruh fanúšikov.

Veríme, že i tento ročník Legendy festu prinesie mnoho dobrej zábavy a to i vďaka skupine Orion. Budeme sa určite tešiť.