Rok 2010

Už tradične patril posledný júnový víkend v našej obci festivalu, ktorý organizujeme pod názvom Legendy fest. Na tohtoročnom, už štvrtom v poradí, bolo hneď niekoľko prvotín. Po prvýkrát sme organizovali festival v lokalite, ktorá je síce trochu ďalej od obce, ale tí skôr narodení si miesto pod hradom pamätajú ako miesto, kde sa zábavy poriadali bežne. Ďalšou vecou, ktorá bola po prvýkrát, bolo to, že festival trval dva dni.

Našim zámerom bolo, aby sme jeden deň dali miesto skupinám zo širšieho okolia, kde záujem o účinkovanie na našom podujatí neustále rastie. V sobotu sme tak vytvorili viac priestoru pre domáce zoskupenia. Ďalšou vecou, ktorá bola po prvýkrát, bola vysoká účasť návštevníkov.

Trochu nám s citmi pohrávalo v prvý deň počasie, ale i to sa nakoniec umúdrilo, a tak si myslím, že naša snaha nevyšla nazmar a všetko prebehlo k spokojnosti všetkých zúčastnených.

V piatok sme mali možnosť vidieť vystúpiť mladé skupiny ako Bod omylu zo Žiliny, Witty Joe z Čadce, HUP z Trnového, Crystal a Farizeo z Rajca, ale aj starých harcovníkov ako Blues Band a Alfu z Martina. Program do skorého rána uzatváral DJ Mirec.

V sobotu už tradične otvárala program naša dychovka Strečnianka pod vedením Petra Ďanovského. Po nej pokračovali skupiny Seven Girls s Romanom Franekom, Night Train, ďalej formácia hudobníkov z viacerých starších skupín zo Strečna. Po nej pokračovali skupiny Beton a Orion a festivalový program uzatvárali hostia Neon a Pollux z Poluvsia a Exot zo Žiliny. Voľnú zábavu do rána dohrávala skupiny Sunny. Program sme krátko po polnoci spestrili ohňostrojom.

Chcel by som touto cestou poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli toto náročné podujatie pripraviť. Hlavne dobrovoľným členom zduženia hudobníkov, ďalej OÚ, MKS a OPS Strečno, Dong Hee Slovakia, Janus nápoje, PPAMA plus s.r.o. Osobitné poďakovanie patrí Považskému múzeu a p. riaditeľovi Schubertovi za poskytnutie priestorov a zariadení a taktiež za spoluprácu.

V neposlednom rade sa chcem za celý organizačný tím poďakovať aj Vám všetkým, ktorí ste festival Legendy fest 2010 navštívili, a aj keď symbolickým vstupným, ste ho aj podporili. Srdečná vďaka a tešíme sa na ďalší ročník, ktorý sa budeme snažiť pripraviť ešte kvalitnejší a pestrejší, aby sme sa mohli dobre zabaviť a zabudnúť aspoň na chvíľu na každodenné starosti bežného života.